W dniu 1.06.2021 odbyła się Konferencja pt. ,,Diagnostyka obrazowa w onkologii-popularyzacja profilaktyki nowotworowej”. Celem Konferencji było zwrócenie uwagi słuchaczy na stale rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory i wciąż zbyt dużą umieralność onkologicznie chorych na tle innych państw Europy. Wiedza na temat przyczyn nowotworzenia, wpływu stylu życia oraz korzystanie ze specjalistycznych porad medycznych może zahamować, a wręcz odwrócić ten trend.
Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ Film podsumowujący konferencję: KLIKNIJ TUTAJ
Światowy Tydzień Mózgu to coroczna akcja edukacyjna, mająca na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Do wygłaszania wykładów zapraszani są specjaliści z dziedziny neurobiologii, neurologii, psychiatrii, neuropsychologii i neurofizyki. Wykłady mają otwartą formułę i są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką badań układu nerwowego oraz najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie nauki.
Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ
Film podsumowujący Dni Mózgu: KLIKNIJ TUTAJ
Co chce powiedzieć nasz mózg? – na to pytanie starali się uzyskać odpowiedź uczestnicy Dnia Mózgu, które miały miejsce 15 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Humanitas, w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Organizatorami obchodów byli: Instytut Psychologii WSH pod kierownictwem mgr Marty Adamczyk, Prodziekan ds. kierunku psychologia oraz Koło Naukowego Instytutu Psychologii WSH pod przewodnictwem dr n. med. Katarzyny Kocoń Rychter, Opiekuna Koła Naukowego Instytutu Psychologii WSH. W ramach wydarzenia poruszona została tematyka związana z najważniejszym narządem naszego ciała – mózgiem, z jego funkcjonowaniem, wpływem na psychikę i życie społeczne.
Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ