Prestiż i pozycja uczelni na rynku edukacyjnym
Humanitas to 25 lat tradycji kształcenia! Mury uczelni opuściło już ponad 20 tys. absolwentów. Humanitas cieszy się opinią jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w regionie, czego potwierdzeniem są liczne zwycięstwa i wysokie pozycje w konkursach i rankingach. Uczelnia została również dwukrotnie wyróżniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za nowoczesne i innowacyjne programy kształcenia. Więcej o nagrodach dla Humanitas znajdziesz TUTAJ.
Szeroka i różnorodna oferta studiów
Na dwóch wydziałach Humanitas proponuje 9 różnorodnych kierunków studiów, ponad 30 specjalności, a także blisko 60 kierunków studiów podyplomowych, w tym dofinansowane 50%. Humanitas to także liczne kursy i szkolenia. Programy studiów są przygotowywane we współpracy z pracodawcami, dzięki czemu studenci uzyskują wiedzę, kompetencje i umiejętności pożądane na rynku pracy.
Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje
Uczelnia oferuje konkurencyjne czesne, skalkulowane z uwzględnieniem możliwości finansowych różnych grup studentów. W AH istnieje także możliwość realizowania studiów dofinansowanych z Unii Europejskiej. Ponadto AH posiada rozbudowany system stypendialny, dzięki któremu możliwe jest studiowania za darmo, a także pakiet atrakcyjnych zniżek i promocji na czesne dla studentów i absolwentów.
Tylko 3 dni zajęć na studiach stacjonarnych
Humanitas daje możliwość łączenia studiów w trybie dziennym i pracy zawodowej, dzięki organizacji zajęć obejmującej trzy dni zajęć dydaktycznych w tygodniu (czwartek, piątek, wybrane soboty) i cztery dni do dyspozycji studenta.
Dogodna lokalizacja i bogata baza materialna
Siedziba Akademii Humanitas mieści w niemal samym centrum Sosnowca, pozwalając na łatwy i szybki dojazd również komunikacją miejską (200 m od Dworca PKP, przystanków autobusowych i tramwajowych). Studenci mogą korzystać m.in. z parkingu na 300 samochodów, bufetu studenckiego itp. Więcej o naszej bazie materialnej znajdziesz TUTAJ.
Strefa Studenta i Letnia Strefa Humanitas
W Akademii Humanitas od 2013 roku działa Strefa Studenta. To wygodne, urządzone ze smakiem miejsce przeznaczone dla żaków, którzy chcą odpocząć pomiędzy zajęciami. W ramach jej funkcjonowania dostępny jest także stół do piłkarzyków, dzięki któremu można choć przez chwilę oderwać się od trudów nauki.
Odpowiadając na duże zainteresowanie Szarą Strefą, uczelnia w 2014 r. zainaugurowała działalność Letniej Strefy Humanitas, która dedykowana jest nie tylko studentom i pracownikom uczelni. Letnia Strefa Humanitas jest ogrodzonym, zamykanym na noc i w pełni bezpiecznym miejscem, wypełnionym drzewami i zielenią. Korzystający z niej mają do dyspozycji: ławki, koce, hamaki, parasole przeciwsłoneczne, leżaki, miejsce do grillowania i plac zabaw dla najmłodszych.
Nowoczesne rozwiązania informatyczne
Uczelnia jest regionalnym liderem w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych w dydaktyce i organizacji pracy uczelni. W 2010 roku AH pozyskała z gminy Sosnowiec dotację w wysokości 1 mln 200 tys. zł na rozbudowę swojej infrastruktury informatycznej. Dzięki temu nasi studenci korzystają z innowacyjnej platformy komputerowej Wirtualna Uczelnia zastępującej tradycyjny indeks. Ponadto uczelnia: proponuje część zajęć dydaktycznych w formie e-learningu, dysponuje nowoczesnymi pracowniami komputerowymi oraz siecią infokiosków.
Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów
W trakcie nauki w AH studenci zdobywają specjalistyczne certyfikaty, które wyróżniają ich wśród absolwentów innych uczelni, potwierdzając ich specjalistyczne kwalifikacje. Studenci mogą ponadto uczestniczyć w dodatkowych kursach z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego w ramach trzech poziomów zaawansowania. Mogą również zdobyć prestiżowe, międzynarodowe i uznawane na całym świecie certyfikaty językowe.
Wybitni goście i wykładowcy
W AH wykładają nauczyciele akademiccy z doświadczeniem i bogatym dorobkiem naukowym, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, ale także praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ponadto w ramach m.in. Programu „Humanitas” w uczelni odbywają się otwarte spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki, kultury, massmediów. Dotychczas w ramach „Humanitas” AH odwiedzili m.in.: prof. Jan Tomasz Gross, red. Adam Michnik, Kamil Durczok, Krystyna Janda, Jacek Kaczmarski, Kazimierz Kutz, Janina Ochojska, Julia Pitera, Andrzej Seweryn, Piotr Tymochowicz, Jerzy Buzek i wielu innych.
Współpraca międzynarodowa
Uczelnia prowadzi współpracę z uczelniami i innymi ośrodkami naukowymi na całym świecie, m.in. w Niemczech, Czechach, Słowenii, Grecji, Turcji, Francji, Portugalii. Studenci AH mogą uczestniczyć w międzynarodowych wymianach młodzieży w ramach programu „Erasmus+”. W uczelni wykładają profesorowie z renomowanych uniwersytetów zagranicznych.
Niepowtarzalna atmosfera studiowania
Humanitas zapewnia studentom warunki wszechstronnego naukowego i kulturalnego rozwoju. Kształcenie w uczelni przebiega w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Tworzymy relacje partnerskie między wykładowcami i studentami, budujemy atmosferę wzajemnego szacunku i zaufania, traktujemy naszych słuchaczy podmiotowo.
Bogate życie studenckie
W uczelni prężnie działa samorząd studencki, funkcjonują koła naukowe (m.in. Koło Naukowe Młodych Dziennikarzy, Koło Naukowe Twórczych Pedagogów, Koło Naukowe Eurokrata), a także inne organizacje studenckie. AH jest organizatorem licznych studenckich imprez kulturalnych – koncertów, festiwali, juwenaliów.
Znakomicie wyposażona biblioteka
Księgozbiór liczy 33 000 książek oraz 100 tytułów czasopism naukowych i fachowych. Czytelnia gwarantuje stały dostęp do najnowszego wydania tytułu zamieszczonego w katalogu biblioteki. Student AH ma swobodny dostęp (również z domu) do światowych i krajowych baz danych: LexPolonica, Wirtualna Biblioteka Nauki, Śląska Biblioteka Cyfrowa, Oksfordzka baza książek biznesowych – OSO, czy e-Publikacji Nauki Polskiej. Pomieszczenie Czytelni gwarantuje komfort pracy z podręcznikiem oraz sprzętem komputerowym.