^Do góry
 • 1 Akademia Rodzinna Humanitas
  to program profilaktyczno - edukacyjny dla rodziców i uczniów, którego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy, umiejętności oraz postaw umożliwiajacych ochronę rodziny i młodzieży przed czynnikami zagrażajacymi prawidłowemu rozwojowi.
 • 2 Program
  powstał w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu w trakcie szeroko zakrojonych działań profilaktyki systemowej realizowanych w ramach Regionalnej Koalicji Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wspólnie z Instytutem Twórczej Integracji, Stowarzyszeniem Auxylium, Kraina Świetlików, Władzami Samorzadowymi i innymi podmiotami.
 • 3 Dofinansowanie
  Program uzyskał dofinansowanie z środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Bezpieczna i przyjazna szkoła – projekty upowszechniające i wzmacniające wybrane działania bezpiecznej szkoły, w szczególności projekty edukacyjne w gimnazjach”.
 • 4 Zadanie projektu
  Kluczowym zadaniem projektu jest upowszechnienie uniwersalnej wiedzy umożliwiającej tworzenie i wzmacnianie warunków chroniących młodzież przed zagrożeniami uzależnieniem, przemocą i wykluczeniem generowanymi w najbliższym środowisku społeczno-kulturowym. Promocja wiedzy będzie miała charakter systemowy, czyli skierowana zostanie jednocześnie do uczniów i rodziców.
 • 5 Akademia Rodzinna Humanitas
  nie tylko jest formą edukacyjną, pozwala również na zdystansowanie się do wadliwych stereotypów, mitów, przekonań, fałszywych efektów kampanii społecznych, populistycznych i modnych preferencji dotyczących zachowań, wartości i cech społecznych funkcjonujących w rodzinach i środowisku społecznym.

SUPERWIZJA RODZINNA

SĄ W ŻYCIU TRUDNE SPRAWY, Z KTÓRYMI SOBIE NIE RADZIMY.

NIE ZMIENIAJĄ SIĘ, BO MY NIE ZMIENIAMY SIEBIE I SWOICH POZYCJI ŻYCIOWYCH.

Wiele spraw, które napotykamy w swoim życiu, wydaje się trudnymi a nawet beznadziejnymi. Próbujemy zmierzyć się z nimi, ale wciąż ponosimy porażkę lub odczuwamy ból. Być może dzieje się tak, dlatego, że nasze pomysły rozwiązań pochodzą ciągle z tego samego źródła, a my zajmujemy wobec problemu ciągle tą samą pozycję.

 

Superwizja rodzinna, to sposób odmiennego spoglądania na problem,

który do tej pory widzieliśmy z perspektywy bezradności .

To, co dzieje się w naszym życiu, jest skutkiem naszego wychowania i dojrzewania. Powstaje w ten sposób ukryty program, który kieruje naszym postępowaniem, rozumieniem siebie i innych oraz radzeniem sobie z problemami. Utrwalamy go i uzupełniamy w czasie dojrzewania. To, czego doświadczamy, jest skutkiem działania takiego programu.

To, jak działanie komputera. Może on odtwarzać i przetwarzać pliki, które odpowiadają programom zainstalowanym na twardym dysku. Jeśli spróbujemy otworzyć plik, innego typu, to komputer zawiesi się lub wadliwie przetworzy plik. Nawet, jeśli będzie to coś bardzo ważnego, nie będziemy mogli sobie z tym poradzić, dopóki nie uzupełnimy swojego programu.

 

Przyglądnij się swoim sprawom z lepszej perspektywy (metapozycji)

Trudno Samodzielnie przeprogramować sposób rozumienia swojej rzeczywistości i postępowanie. Aby to zrobić, powinniśmy zobaczyć sprawy z innej perspektywy niż dotychczas.

 

**************************

POCZUCIE WARTOŚCI W RODZINIE 

kolejne warsztaty dla rodziców

 

 

pełny materiał do pobrania

tutaj

 

**************************************************************************

  

Strategiczna Profilaktyka Systemowa

program
Fundacji Humanitas
dofinansowany z środków Rządowego Programu na lata 2014-16
w ramach zadania publicznego 
„Bezpieczna i przyjazna szkoła

 
Copyright © 2013. Akademia Rodzinna Humanitas Rights Reserved.


Facebook skype