SUPERWIZJA RODZINNA

SĄ W ŻYCIU TRUDNE SPRAWY, Z KTÓRYMI SOBIE NIE RADZIMY.

NIE ZMIENIAJĄ SIĘ, BO MY NIE ZMIENIAMY SIEBIE I SWOICH POZYCJI ŻYCIOWYCH.

Wiele spraw, które napotykamy w swoim życiu, wydaje się trudnymi a nawet beznadziejnymi. Próbujemy zmierzyć się z nimi, ale wciąż ponosimy porażkę lub odczuwamy ból. Być może dzieje się tak, dlatego, że nasze pomysły rozwiązań pochodzą ciągle z tego samego źródła, a my zajmujemy wobec problemu ciągle tą samą pozycję.

Superwizja rodzinna, to sposób odmiennego spoglądania na problem,

który do tej pory widzieliśmy z perspektywy bezradności .

To, co dzieje się w naszym życiu, jest skutkiem naszego wychowania i dojrzewania. Powstaje w ten sposób ukryty program, który kieruje naszym postępowaniem, rozumieniem siebie i innych oraz radzeniem sobie z problemami. Utrwalamy go i uzupełniamy w czasie dojrzewania. To, czego doświadczamy, jest skutkiem działania takiego programu.

To, jak działanie komputera. Może on odtwarzać i przetwarzać pliki, które odpowiadają programom zainstalowanym na twardym dysku. Jeśli spróbujemy otworzyć plik, innego typu, to komputer zawiesi się lub wadliwie przetworzy plik. Nawet, jeśli będzie to coś bardzo ważnego, nie będziemy mogli sobie z tym poradzić, dopóki nie uzupełnimy swojego programu.

Przyglądnij się swoim sprawom z lepszej perspektywy (metapozycji)

Trudno Samodzielnie przeprogramować sposób rozumienia swojej rzeczywistości i postępowanie. Aby to zrobić, powinniśmy zobaczyć sprawy z innej perspektywy niż dotychczas.

**************************

POCZUCIE WARTOŚCI W RODZINIE